I ონლაინ საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული ინტერდისციპლინური კონფერენცია 30.05.2021
I ონლაინ საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული ინტერდისციპლინური კონფერენცია
2021 წლის 27 მაისს თჰუ-ს კვლევებისა და განვითარების ცენტრის ორგანიზებით ჩატარდა „I ონლაინ საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული ინტერდისციპლინური კონფერენცია“.
კონფერენცია მიმდინარეობდა ოთხ პარალელურ სექციაში: 1. ჰუმანიტარული მეცნიერებები, ფსიქოლოგია; 2. ეკონომიკა, ბიზნესი და ტურიზმი; 3. სამართალი; 4. სტომატოლოგია, ფარმაცია და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები.
კონფერენციაზე მოხსენებით გამოვიდა სულ 50-მდე მონაწილე. კონფერენციაში მონაწილეობდა, როგორც საქართველოს ასევე 8 სხვადასხვა ქვეყნის: ესტონეთის, უკრაინის, ჩინეთის, პორტუგალიის, ბელორუსიის, დიდი ბრიტანეთის, გერმანისა და ნეპალის მეცნიერ-პროფესორები.
კონფერენციაში მონაწილეობას იღებდნენ, როგორც თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის ასევე სხვადასხვა უნივერსიტეტების აკადემიური პერსონალი, მეცნიერ-თანამშრომლები და სტუდენტები (ბაკალავრიატის, მაგისტრატურის და დოქტორანტურის).