ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის მიერ, ერთობლივად წარდგენილი იქნა საგრანტო პროექტი 15.06.2021
ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის მიერ, ერთობლივად წარდგენილი იქნა საგრანტო პროექტი
ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის მიერ, ერთობლივად წარდგენილი იქნა საგრანტო პროექტი შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ გამოცხადებულ საგრანტო კონკურსში „ფუნდამენტური კვლევებისთვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების შესახებ“. საგრანტო პროექტის თემაა: „აჭარაში გავრცელებული ვაშლისა და მსხლის ჯიშების მორფოლოგიური და გენეტიკური მრავალფეროვნების შესწავლა, გენოფონდის შენარჩუნების მიზნით მათი კონსერვაცია“.
პროექტის ძირითადი შემსრულებლები/მკვლევარები არიან თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის პროფესორები, მეცნიერები: დავით ძნელაძე და ირინე კალანდაძე.