საერთაშორისო კონფერენცია (LBIS) თემაზე - განვითარებადი პერსპექტივები სოციალურ მეცნიერებაში 15.09.2021
საერთაშორისო კონფერენცია (LBIS) თემაზე - განვითარებადი პერსპექტივები სოციალურ მეცნიერებაში
2021 წლის 9,10,11 სექტემბერს ონლაინ პლატფორმა ZOOM-ის გამოყენებით ჩატარდა სამართლის, ბიზნესისა და ინოვაციის კვლევების (LBIS) საერთაშორისო კონფერენცია თემაზე, -  „განვითარებადი პერსპექტივები სოციალურ მეცნიერებაში" (ორგანიზატორი დიდი ბრიტანეთი, გაერთიანებული სამეფო, ლონდონი).
აღნიშნულ ღონისძიებას სტუმრის სტატუსით ესწრებოდა თჰუ-ს სამართლის ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი ლია ჭიღლაშვილი.
(LBIS) კონფერენციაში მონაწილეობდნენ მაღალი რანგის მეცნიერები და მკვლევარები მსოფლიოს 18 წამყვანი ქვეყნიდან,- სამართლის, ბიზნესისა და ინოვაციების კვლევების მიმართულებით.
სამუშაო ჯგუფები დაყოფილი იყო სექციებად, სფეროების მიხედვით. შეხვედრაზე, მსმენელთა მხრიდან დაისვა არაერთი კრიტიკული შეკითხვა, დისკუსიის ფორმატში კონფერენციის მონაწილეებმა ერთმანეთს გაუზიარეს ახალი  მოსაზრებები და იდეები სოციალური მეცნიერებების პერსპექტიულ განვითარებასთან მიმართებით.
კონფერენციაზე წარმოდგენილი სამეცნიერო ნაშრომები გამოქვეყნდება სხვადასხვა საერთაშორისო ინდექსირებულ ჟურნალში, მათ შორის SSCI, ESCI და Scopus– ში.
https://lbisconference.com/
თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტები 24.05.2016
თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტები
სამი ახალი პროგრამა დამტკიცებულია! 24.06.2017
სამი ახალი პროგრამა დამტკიცებულია!
სსიპ განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის საგანმანათლებლო პროგრამების აკრედიტაციის საბჭოს 23...

Международная конференция (LBIS) по развитию перспектив в социальных науках
9, 10, 11 сентября 2021 года на онлайн-платформе ZOOM прошла Международная конференция по исследованиям в области права, бизнеса и инноваций (LBIS) на тему «Новые перспективы в социальных науках» (организованная Соединенным Королевством, Лондон).
В мероприятии приняла участие декан юридического факультета, профессор Лия Чиглашвили.
(LBIS) В конференции приняли участие высокопоставленные ученые и исследователи из 18 ведущих стран в области права, бизнеса и инновационных исследований.
Рабочие группы были разделены на секции по направлениям. В ходе встречи слушатели задали ряд критических вопросов, а в дискуссионном формате участники конференции поделились новыми идеями и идеями относительно перспективного развития социальных наук.
Научные статьи, представленные на конференции, будут опубликованы в различных международных индексируемых журналах, включая SSCI, ESCI и Scopus.