2021 წლის 23 სექტემბერს, ეკონომიკის, ბიზნესისა და მართვის ფაკულტეტის დეკანმა - პროფ. ნონა გელიტაშვილმა მონაწილეობა მიიღო თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის პარტნიორი აშაფენბურგის გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტის მეორე ონლაინ სიმპოზიუმში: „ჰიბრიდულ-ციფრული და დასწრებული სწავლების ფორმების წინააღმდეგობის დაძლევის გზები საუნივერსიტეტო და ბიზნეს სფეროებში“ (Symposium „Gestaltung der Netzwerke von Hochschule und Wirtschaft im Spannungsfeld von digital-hybriden und Präsenzveranstaltungen.“ Technische Hochschule Aschaffenburg).
2020-2021 წლებში კორონავირუსთან დაკავშირებულმა შეზღუდვებმა მნიშვნელოვანი ცვლილებები გამოიწვია კომპანიებისა და უნივერსიტეტების საქმიანობაში, განხორციელდა ტექნოლოგიური ცვლილებები, რამაც დიდი გავლენა მოახდინა საგანმანათლებლო პროგრამების სასწავლო ფორმატებსა და მათი დაგეგმვის გზებზე. მომხსენებლებმა წარმოადგინეს კვლევის შედეგები „პირველი ციფრული სტრატეგიის“ და განვითარების სამომავლო ორიენტირების შესახებ. სიმპოზიუმში მონაწილეობას იღებდნენ მიუნხენის, აშაფენბურგის, კილის, ვიურცბურგის, ბაიროითის და სხვა გერმანული უნივერსიტეტების წარმომადგენლები. საქართველოდან კი - თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტი.
სიმპოზიუმის ბოლო ნაწილი დაეთმო ვორკშოპებს, რომლის მსვლელობაშიც აქტიურად ჩაერთო პროფ. ნონა გელიტაშვილი. ვორკშოპი წარიმართა დისკუსიისა და ჯგუფური მუშაობის ფორმატში. სიმპოზიუმი დასრულდა ვორკშოპებზე მიღებული შედეგების შეჯამებითა და იმ ცოდნის გაზიარებით, რომელიც მონაწილეებმა პანდემიის პერიოდში, ჰიბრიდულ-ციფრული განათლების სფეროში საკუთარი გამოცდილებით დააგროვეს.

23 сентября 2021 года декан факультета экономики, бизнеса и менеджмента - профессор Нона Гелиташвили приняла участие во Втором онлайн-симпозиуме Университета прикладных наук в Ашаффенбурге, партнере Тбилисского гуманитарного университета, на тему «Проектирование сетей. университетов и бизнеса в области противоречия между цифровым гибридом и личными мероприятиями »(Симпозиум« Gestaltung der Netzwerke von Hochschule und Wirtschaft im Spannungsfeld von digital-hybriden und Präsenzveranstaltungen. »Technische Hochschule Aschaffenburg).
Связанные с коронавирусом ограничения в 2020-2021 годах привели к значительным изменениям в деятельности компаний и университетов, произошли технологические изменения, которые существенно повлияли на образовательные форматы образовательных программ и способы их планирования. Спикеры представили результаты исследования «Первой цифровой стратегии» и ориентации на будущее развитие. В симпозиуме приняли участие представители Мюнхенского, Ашаффенбургского, Кильского, Вюрцбургского, Байройтского и других университетов Германии. Из Грузии - Тбилисский гуманитарный университет.
Последняя часть симпозиума была посвящена мастер-классам, в ходе которых проф. Нона Гелиташвили. Семинар проходил в формате обсуждения и групповой работы. Симпозиум завершился обобщением результатов, полученных на семинарах, и обменом знаниями, полученными участниками во время пандемии благодаря собственному опыту в области гибридно-цифрового образования.
19-20 декабря 2019 года Грузинский технический университет в сотрудничестве с Институтом европейских и американских исследований (Афины) п...