2021 წლის 6 დეკემბერს, თჰუ-ს კვლევებისა და განვითარების ცენტრის ორგანიზებით წარმატებით ჩატარდა „II ონლაინ საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული ინტერდისციპლინური კონფერენცია“.
კონფერენციაზე მოხსენებით გამოვიდნენ, როგორც თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის, ასევე სხვადასხვა ადგილობრივი და საერთაშორისო უნივერსიტეტების წარმომადგენლები, სულ 42 მონაწილე, მათ შორის აკადემიური პერსონალი, მეცნიერ-თანამშრომლები, მაგისტრატურისა და დოქტორანტურის საფეხურის სტუდენტები.
კონფერენცია მიმდინარეობდა ოთხ სექციად:
სტომატოლოგია, ფარმაცია და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები;
ჰუმანიტარული მეცნიერებები, ფსიქოლოგია;
სამართალი;
ეკონომიკა, ბიზნესი და ტურიზმი.
თბილისის ჰუმანიტარული უნივერსიტეტი უახლოეს პერიოდში უზრუნველყოფს კონფერენციის მონაწილეებისათვის თეზისების კრებულისა და სერთიფიკატების დაბეჭვდას.

6 декабря 2021 года II Международная научно-практическая междисциплинарная онлайн-конференция была успешно организована Центром исследований и разработок THU.
На конференции выступили представители Тбилисского гуманитарного университета, а также различных местных и международных университетов. Всего на конференции присутствовало 42 человека, включая преподавателей, исследователей, магистров и докторантов.
Конференция была разделена на четыре секции:
Стоматология, Фармация и Естественные науки;
Гуманитарные науки, психология;
Право;
Экономика, бизнес и туризм.
В ближайшее время Тбилисский гуманитарный университет предоставит участникам конференции сборник тезисов и сертификатов.