Erasmus+ სტუდენტთა გაცვლითი პროგრამა მიკოლას რომერისის - MRU უნივერსიტეტში! 22.03.2024
უკვე მეორე წელია თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტები ცოდნის გაღრმავების მიზნით, Erasmus+  გაცვილითი პროგრამის ფარგლებში სასწავლებლად გაემგზავრებიან  ლიტვის, მიკოლას რომერისის - MRU უნივერსიტეტში.
MRU მჭიდროდ თანამშრომლობს 350-ზე მეტ უნივერსიტეტთან, საჯარო და კერძო ინსტიტუტთან. არის საერთაშორისო უმაღლესი საგანმანათლებლო ორგანიზაციების სრული წევრი.
უნივერსიტეტში ირიცხება 7500 სტუდენტი, მათ შორის 600 საერთაშორისო სტუდენტი და დასაქმებულია 400-ზე მეტი აკადემიური პერსონალი.
უნივერსიტეტი გთავაზობთ სადოქტორო, სამაგისტრო და ბაკალავრიატის სასწავლო პროგრამებს. მათგან 80%-ზე მეტს მინიჭებული აქვს საერთაშორისო აკრედიტაცია. სწავლა შესაძლებელია, ისეთ მოთხოვნად პროგრამებზე როგორიცაა სამართალი, მენეჯმენტი, ფსიქოლოგია, მედიცინა, საზოგადოებრივი უსაფრთხოება და ა.შ.
სტუდენტთა მობილობის ფარგლებში პერიოდი მოიცავს 2024/25 სასწავლო წლის საშემოდგომო სემესტრს. განაცხადის მიღების ბოლო ვადა  2024 წლის 15 აპრილი.
დეტალური ინფორმაციისათვის მიმართეთ საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურს
ასევე, იხილეთ თანდართული ფაილი
Document link
ტრენინგი - არასრულწლოვანის დაკითხვის თავისებურება 24.03.2019
ტრენინგი - არასრულწლოვანის დაკითხვის თავისებურება
2019 წლის 23 მარტს ჩატარდა ააიპ კონსტიტუციურ-სამართლებრივ საკითხთა კვლევის ჯგუფის მიერ ორგანიზებული ტრენინ...

Студенты Тбилисского гуманитарного университета уже второй год едут учиться в Университет MRU имени Миколаса Ромериса в Литву в рамках программы обмена Erasmus+ с целью углубления своих знаний.
МРУ тесно сотрудничает с более чем 350 университетами, государственными и частными институтами. Он является полноправным членом международных организаций высшего образования.
В университете обучаются 7500 студентов, в том числе 600 иностранных студентов, и работают более 400 преподавателей.
Университет предлагает программы докторантуры, магистратуры и бакалавриата. Более 80% из них получили международную аккредитацию. Можно изучать такие сложные программы, как право, менеджмент, психология, медицина, общественная безопасность и т. д.
В рамках студенческой мобильности в этот период входит осенний семестр 2024/25 учебного года. Срок подачи заявок – 15 апреля 2024 года. За подробной информацией обращайтесь в отдел международных связей.