V საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული ინტერდისციპლინური კონფერენცია! 19.12.2024
2024 წლის 11 დეკემბერს თბილისის ჰუმანიტარულ სასწავლო უნივერსიტეტში კვლევებისა და განვითარების ცენტრის ორგანიზებით ჩატარდა რიგით V საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული ინტერდისციპლინური კონფერენცია.
კონფერენციაზე მონაწილეობა მიიღო 47-მა მონაწილემ, მათ შორის იყვნენ მეცნიერების სხვადასხვა დარგის პროფესორ/მასწავლებლები როგორც საქართველოს, ისე საზღვარგარეთის უმაღლესი საგანმანათლებო დაწესებულებებიდან (გერმანია, რუმინეთი,  პოლონეთი, უკრაინა)
კონფერენციის დასაწყისში მონაწილეებს მისასალმებელი სიტყვით მიმართეს უნივერსიტეტის პრორექტორებმა, დევი ხვედელიანმა და ლია ჭიღლაშვილმა;  კვლევებისა და განვითარების ცენტრის უფროსმა სპეციალისტმა მაია მელაძემ და ეკონომიკის, ბიზნესისა და მართვის ფაკულტეტის დეკანმა, ნონა გელიტაშვილმა.
კონფერენცია მოიცავდა ოთხ სექციას, - მედიცინა, სამართალი, ბიზნეს-ეკონომიკა და ფსიქოლოგია. სექციებს უძღვებოდნენ მოდერატორები. კონფერენციაზე, ასევე მოწვეული იყვნენ საპატიო სტუმრებიც.
მონაწილეთა მიერ წარმოდგენილი მოხსენებები გამოირჩეოდა აკადემიზმითა და სამეცნიერო სიახლეებით. კონფერენციის დასასრულს გაიმართა კითხვა-პასუხის სესია და დისკუსია, სადაც მოსმენილი იქნა საინტერესო მოსაზრებები მეცნიერების სხვადასხვა დარგის პოპულარიზაციისა და მისი შემდგომი განვითარებისათვის.
V საერთაშორისო კონფერენციაზე წარმოდგენილი ნაშრომები გამოიცემა თჰუ-ს სამეცნიერო ჟურნალში. კონეფერენციის ყველა მონაწილეს გადაეცემათ ინგლისურენოვანი საერთაშორისო სერტიფიკატები.

11 декабря 2024 года 5-я Международная научно-практическая междисциплинарная конференция была организована Центром исследований и разработок Тбилисского гуманитарного университета.
В конференции приняли участие 47 участников, в том числе профессора/преподаватели различных областей науки как из грузинских, так и из зарубежных высших учебных заведений (Германия, Румыния, Польша, Украина).
В начале конференции с приветственным словом к участникам обратились проректоры университета Деви Хведелиани и Лия Чиглашвили; Майя Меладзе, старший специалист Центра исследований и разработок и Нона Гелиташвили, декан факультета экономики, бизнеса и менеджмента.
Конференция включала четыре секции – медицина, право, экономика бизнеса и психология. Разделы вели модераторы. На конференцию были приглашены и почетные гости.
Доклады, представленные участниками, отличались академизмом и научными новаторствами. По итогам конференции состоялась сессия вопросов и ответов и дискуссия, где были высказаны интересные мнения по продвижению различных областей науки и ее дальнейшему развитию.
Доклады, представленные на V международной конференции, будут опубликованы в научном журнале THU. Всем участникам конференции будут выданы международные сертификаты на английском языке.
Декан факультета экономики, бизнеса и менеджмента - участие профессора Ноны Гелиташвили в онлайн-симпозиуме Университета прикладных наук в Ашаффенбурге 29.09.2021
Национальный научный фонд Грузии имени Шота Руставели объявляет конкурс на получение государственных научных грантов 2021 года 01.03.2021