თჰუ პროფესორების მონაწილეობა აშაფენბურგის ტექნიკურ უნივერსიტეტის საერთაშორისო კვირეულში - "Blended Total Immersion Week - Erasmus+ Blended Intensive Programme 2024"
2024 წლის 2-დან 6 დეკემბრის ჩათვლით, ეკონომიკის, ბიზნესისა და მართვის ფაკულტეტის დეკანმა, პროფესორმა ნონა გელიტაშვილმა, და ამავე ფაკულტეტის ასოცირებულმა პროფესორმა, საერთაშორისო სამსახურის უფროსმა - გიორგი ხარშილაძემ, მონაწილეობა მიიღეს პარტნიორი აშაფენბურგის ტექნიკური უნივერსიტეტის (TH Aschaffenburg, Germany) მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო კვირეულში - „Blended Total Immersion Week - Erasmus+ Blended Intensive Programme 2024“. კვირეულის განმავლობაში ჩატარდა ლექციები, ვორკშოპები, სამუშაო შეხვედრები, ექსკურსიები, ასევე ვიზიტი საწარმოებში. საერთაშორისო პროექტების კვირეულში მონაწილეობას იღებდნენ ასევე პარტნიორი უნივერსიტეტების პროფესორები და სტუდენტები გერმანიიდან, ესპანეთიდან, შვედეთიდან, იაპონიიდან და საფრანგეთიდან.
კვირეულის ფარგლებში, პროფესორმა ნონა გელიტაშვილმა და ასოც. პროფესორმა გიორგი ხარშილაძემ, ლექციები ჩაატარეს „ბიზნესისა და სამართლის“ პროგრამის სტუდენტებთან. ლექციების თემატიკა შეეხებოდა ევროკავშირში გაწევრიანების კრიტერიუმებს საქართველოსთვის; საქართველოს მიერ მიღწეულ პროგრესს გაწევრიანების კრიტერიუმების შესრულებაში; ევროკავშირის როლს საქართველოში დიგიტალიზაციის პროცესში (Road to the EU and EU accession criteria for Georgia; Digitalisation in Georgia – Role of the EU; Leveraging EU Support for Georgia’s Digital Workforce).
საერთაშორისო კვირეულის პერიოდში, პროფესორმა ნონა გელიტაშვილმა და ასოც. პროფესორმა გიორგი ხარშილაძემ, აშაფენბურგის ტექნიკური უნივერსიტეტის საერთაშორისო სამსახურისა და კარიერული განვითარების სამსახურის უფროსთან - ერნსტ შულთენთან ერთად, საინფორმაციო შეხვედრები ჩაატარეს ბიზნესის ადმინისტრირებისა და სამართლის ფაკულტეტის საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების სხვადასხვა სემესტრის სტუდენტებთან. მათ გააცნეს სტუდენტებს ინფორმაცია და ვიზუალური მასალა 2024 წლის ივლისში ჩატარებული ერთობლივი ქართულ-გერმანული საზაფხულო სკოლის შესახებ, გააცნეს სამომავლოდ დაგეგმილი ერთობლივი ღონისძიებები და საქართველოსთან დაკავშირებული მათთვის საინტერესო დეტალები.
საერთაშორისო კვირეულის ფარგლებში ჩატარებული ლექციებისა და შეხვედრების შესახებ ინფორმაცია განთავსდა აშაფენბურგის ტექნიკური უნივერსიტეტის საერთაშორისო სამსახურის Linkedin გვერდზე:
https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7272127936495771649/
შიდა მობილობის/ სტატუსის აღდგენის მსურველთა საყურადღებოდ! შიდა მობილობის მსურველთა განცხადებების მიღება და რეგისტრაცია განხორციელდება უნივერსიტეტის კანცელარი...

Участие профессоров TГУ в международной неделе Технического Университета Ашаффенбурга - «Неделя смешанного полного погружения - Erasmus+ Blended Intensive Programme 2024»
С 2 по 6 декабря 2024 года декан факультета экономики, бизнеса и управления, профессор Нона Гелиташвили и ассоц. профессор того же факультета, руководитель международной службы - Георгий Харшиладзе приняли участие в Международной неделе, организованной партнером Техническим Университетом Ашаффенбурга (TH Aschaffenburg, Германия) - «Неделя смешанного полного погружения - смешанная интенсивная программа Erasmus+ 2024». В течение недели прошли лекции, мастер-классы, встречи, экскурсии, а также посещение предприятий. В Международной неделе проектов также приняли участие профессора и студенты из университетов-партнеров из Германии, Испании, Швеции, Японии и Франции.
В рамках недели профессор Нона Гелиташвили и ассоц. профессор Георгий Харшиладзе прочитали лекции студентам программы «Бизнес и право». Темы лекций были связаны с критериями вступления Грузии в Европейский Союз; Прогресс Грузии в выполнении критериев членства; Роль Европейского Союза в процессе дигитализации в Грузии (Путь в ЕС и критерии вступления Грузии в ЕС; цифровая трансформация в Грузии – роль ЕС; Использование поддержки ЕС в процессе дигитализации Грузии).
В ходе Международной недели профессор Нона Гелиташвили и ассоц. профессор Гиорги Харшиладзе совместно с Эрнстом Шультеном, руководителем международной службы и развития карьеры Технического Университета Ашаффенбурга, провели информационные встречи со студентами различных семестров бакалавриата и магистратуры факультета бизнес администрирования и права. Они представили студентам информацию и визуальные материалы о совместной грузинско-немецкой летней школе, которая состоялась в июле 2024 года, рассказали о будущих совместных мероприятиях и интересных подробностях, связанных с Грузией.
Информация о лекциях и встречах, прошедших в рамках Международной недели, размещена на странице Linkedin международной службы Технического университета Ашаффенбурга: