თჰუს დახმარებით სოფელ მეჯვრისხევში ულამაზესი სკვერი–ბიბლიოთეკა მოეწყო 18.06.2018
თჰუს დახმარებით სოფელ მეჯვრისხევში ულამაზესი სკვერი–ბიბლიოთეკა მოეწყო
ეროვნული ბიბლიოთეკის მოძრაობა „ეკვილიბრიუმის“ ფარგლებში გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ მეჯვრისხევის საჯარო სკოლაში სკვერი-ბიბლიოთეკა მოეწყო. ამის შესახებ „ინტერპრესნიუსს“ ეროვნული ბიბლიოთეკიდან აცნობეს.
„ბავშვებს სოფელ მეჯვრისხევში ულამაზესი სკვერი–ბიბლიოთეკა მოვუწყვეთ. მათი სიხარული ჩვენი ზურგის ქარია. ეკვილიბრიუმის ეს მიმართულება კონფლიქტის ხაზთან მდებარე სოფლებში მსგავსი სივცრეების შექმნას გულისხმობს და კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტროს დახმარებით ხორციელდება”, - აცხადებს ეროვნული ბიბლიოთეკის გენერალური დირექტორი გიორგი კეკელიძე.
მოძრაობა „ეკვილიბრიუმის“ სასკოლო მიმართულების წიგნიერი მხარდამჭერი კომპანია გალფია, ხოლო პროექტს „კულტურა საზღვრებს გარეშე“, რომლის ფარგლებშიც გაიხსნა სკვერი-ბიბლიოთეკა, მხარს უჭერენ: თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტი, „ბაკურ სულაკაურის გამომცემლობა“, შპს „ნოვა“, შპს „ციტადელი“, „დომინო“, გამომცემლობა “პალიტრა L”.