2021 წლის 27 მაისს თჰუ-ს კვლევებისა და განვითარების ცენტრის ორგანიზებით ჩატარდა „I ონლაინ საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული ინტერდისციპლინური კონფერენცია“.
კონფერენცია მიმდინარეობდა ოთხ პარალელურ სექციაში: 1. ჰუმანიტარული მეცნიერებები, ფსიქოლოგია; 2. ეკონომიკა, ბიზნესი და ტურიზმი; 3. სამართალი; 4. სტომატოლოგია, ფარმაცია და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები.
კონფერენციაზე მოხსენებით გამოვიდა სულ 50-მდე მონაწილე. კონფერენციაში მონაწილეობდა, როგორც საქართველოს ასევე 8 სხვადასხვა ქვეყნის: ესტონეთის, უკრაინის, ჩინეთის, პორტუგალიის, ბელორუსიის, დიდი ბრიტანეთის, გერმანისა და ნეპალის მეცნიერ-პროფესორები.
კონფერენციაში მონაწილეობას იღებდნენ, როგორც თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის ასევე სხვადასხვა უნივერსიტეტების აკადემიური პერსონალი, მეცნიერ-თანამშრომლები და სტუდენტები (ბაკალავრიატის, მაგისტრატურის და დოქტორანტურის).
გამარჯვებული საგრანტო პროექტი 05.02.2024
გამარჯვებული საგრანტო პროექტი თემაზე: "ახალგაზრდების სამეწარმეო კომპეტენციების ფორმირება და მათი განვითარების ხელშემწყობი ფაქტორების განსაზღვრა“. თბილისის ჰ...

1-я онлайн-международная научно-практическая междисциплинарная конференция
27 мая 2021 года Центр исследований и разработок THU организовал I Международную научно-практическую междисциплинарную онлайн-конференцию.
Конференция проходила в четырех параллельных секциях: 1. Гуманитарные науки, Психология; 2. Экономика, бизнес и туризм; 3. Закон; 4. Стоматология, фармация и естественные науки.
Всего на конференции выступили около 50 участников. В конференции приняли участие ученые из Грузии, а также из 8 разных стран: Эстонии, Украины, Китая, Португалии, Беларуси, Великобритании, Германии и Непала.
В конференции приняли участие профессорско-преподавательский состав, исследователи и студенты (студенты, аспиранты и докторанты) Тбилисского гуманитарного университета, а также различных университетов.