პროფესორმა ნონა გელიტაშვილმა ლექციები ჩაატარა აშაფენბურგის ტექნიკურ უნივერსიტეტში, საერთაშორისო პროექტების კვირეულის - 10.05.2024
პროფესორმა ნონა გელიტაშვილმა ლექციები ჩაატარა აშაფენბურგის ტექნიკურ უნივერსიტეტში, საერთაშორისო პროექტების კვირეულის -
2024 წლის 21-დან 28 აპრილის ჩათვლით,  ეკონომიკის, ბიზნესისა და მართვის ფაკულტეტის დეკანმა, პროფესორმა ნონა გელიტაშვილმა მონაწილეობა მიიღო  პარტნიორი აშაფენბურგის ტექნიკური უნივერსიტეტის (TH Aschaffenburg, Germany) მიერ ორგანიზებულ „საერთაშორისო პროექტების კვირეულში“ („International Project Week 2024“).  კვირეულის განმავლობაში ჩატარდა ლექციები, ვორკშოპები, სამუშაო შეხვედრები, ექსკურსიები, ვიზიტი ბავარიის უძველეს ლუდის საწარმოში - „ფაუსტი“. საერთაშორისო პროექტების კვირეულში მონაწილეობას იღებდნენ პარტნიორი უნივერსიტეტების პროფესორები და სტუდენტები საქართველოდან, გერმანიიდან, შვედეთიდან, ფინეთიდან, საფრანგეთიდან და უნგრეთიდან.
კვირეულის ფარგლებში, პროფესორმა ნონა გელიტაშვილმა ლექციები ჩაატარა ბიზნესისა და სამართლის საბაკალავრო პროგრამის მე-4 სემესტრელ სტუდენტებთან. ლექციების თემატიკა შეეხებოდა ევროკავშირის 4 თავისუფლებიდან ერთ-ერთს - მოქალაქეთა თავისუფალ გადაადგილებას, და საქართველოს მოქალაქეების დასაქმების პერსპექტივებს ევროკავშირის ქვეყნებში (EU-Freizügigkeit und Aussicht auf eine Erwerbstätigkeit für Georgische Bürger in EU-Staaten (გერმ.), EU freedom of movement and prospects of employment for Georgian citizens in EU states (ინგლ.)).
პროექტების კვირეულის პერიოდში, პროფესორმა ნონა გელიტაშვილმა და აშაფენბურგის ტექნიკური უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირებისა და სამართლის ფაკულტეტის დეკანის მოადგილემ - პროფ. თომას ლაუერმა საინფორმაციო შეხვედრები ჩაატარეს საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების სხვადასხვა სემეტრის სტუდენტებთან. მათ გააცნეს სტუდენტებს 2024 წლის ივლისში დაგეგმილი ერთობლივი ქართულ-გერმანული საზაფხულო სკოლის სამუშაო გეგმა და საქართველოში სტუმრობასთან დაკავშირებული მათთვის საინტერესო დეტალები.
ვებ-გვერდზე განთავსდა შესაბამისი ინფორმაცია ჩვენი ერთობლივი საზაფხულო სკოლის შესახებ. აშაფენბურგის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის რეგისტრაციის ბოლო ვადა 2024 წლის 15 მაისია.
https://kursportal.th-ab.de/app/kurs/ggsst2024-georgian-german-international-summer-school-2024
„საერთაშორისო პროექტების კვირეულის“ შესახებ ინფორმაცია განთავსდა აშაფენბურგის ტექნიკური უნივერსიტეტის Linkedin გვერდზე:
https://www.linkedin.com/posts/eschulten_internationalprojectweek-uk-thelesson-activity-7190033911450619905-iAkz/?utm_source=share&utm_medium=member_android
„ტურიზმისა და ბიზნესის საერთაშორისო ფორუმი 2024“ 04.11.2024
„ტურიზმისა და ბიზნესის საერთაშორისო ფორუმი 2024“
2024 წლის 22-23 ოქტომბერს „შერატონ გრანდ თბილისი მეტეხი პალასში“  ჩატარდა „ტურიზმისა და ბიზნესის საერთაშორისო ფორუმი 2024.“  ფ...

Профессор Нона Гелиташвили провела лекции в Техническом университете Ашаффенбурга в рамках Недели Международных Проектов - 10.05.2024
Профессор Нона Гелиташвили провела лекции в Техническом университете Ашаффенбурга в рамках Недели Международных Проектов -
С 21 по 28 апреля 2024 года декан факультета экономики, бизнеса и управления - Профессор Нона Гелиташвили приняла участие в «неделе международных проектов 2024», организованной партнером Университетом Ашаффенбурга (TH Aschaffenburg, Germany). В течение недели проводились лекции, мастер-классы, рабочие встречи, экскурсии, посещение старейшей баварской пивоварни – «Фауст». В неделе международных проектов приняли участие профессора и студенты вузов-партнеров из Грузии, Германии, Швеции, Финляндии, Франции и Венгрии.
В рамках недели профессор Нона Гелиташвили провела лекции со студентами 4-го семестра программы бакалавриата «Бизнес и право». Темы её лекций касались одной из 4 свобод Европейского Союза – свободного передвижения граждан и перспектив трудоустройства граждан Грузии в странах ЕС (EU-Freizügigkeit und Aussicht auf eine Erwerbstätigkeit für Georgische Bürger in EU-Staaten (нем.), EU freedom of movement and prospects of employment for Georgian citizens in EU states (англ.)).
В ходе проектной недели Профессор Нона Гелиташвили и заместитель декана факультета Бизнес Администрирования и Права Технического университета Ашаффенбурга - Профессор Томас Лауэр провели познавательные встречи со студентами разных семестров бакалавриата и магистратуры. Они ознакомили студентов с планом работы совместной грузино-немецкой летней школы, запланированной на июль 2024 года, и с интересными подробностями, связанными с их визитом в Грузию.
На сайте размещена актуальная информация о нашей совместной летней школе. Крайний срок регистрации для студентов Университета Ашаффенбурга — 15 мая 2024 года.
https://kursportal.th-ab.de/app/kurs/ggsst2024-georgian-german-international-summer-school-2024
Информация о «Недели Международных Проектов» размещена на странице Технического университета Ашаффенбурга в Linkedin: