2024 წლის 17 მაისს, ბუქარესტის მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების ეროვნული უნივერსიტეტის ეკონომიკისა და სამართლის ფაკულტეტის ორგანიზებით ჩატარდა საერთაშორისო კონფერენცია, სახელწოდებით- „ევროკავშირი. ისტორია, კულტურა და მოქალაქეობა“!
კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღო სხვადასხვა ქვეყნის უნივერსიტეტის წარმომადგენელმა. ღონისძიებას ესწრებოდნენ საპატიო სტუმრები როგორც რუმინეთიდან, ისე საზღვარგარეთიდან.
საერთაშორისო კონფერენციაზე, თბილისის ჰუმანიტარული უნივერსიტეტიდან მონაწილეობდნენ რექტორის მოადგილე, სამართლის დოქტორი, პროფესორი ლია ჭიღლაშვილი (კონფერენციის სამეცნიერო კომისიის წევრი) და ამავე უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, ეკონომიკის დოქტორი გიორგი ხარშილაძე.
რუმინეთის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციამ მადლობა გადაუხადა პარტნიორი უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს აქტიური თანამშრომლობისა და კონფერენციაში მონაწილეობისათვის.
საერთაშორისო კონფერენციაზე წარმოდგენილი სამეცნიერო ნაშრომები უახლოეს პერიოდში გამოიცემა თეზისთა კრებულის სახით.

17 мая 2024 года факультет экономики и права Национального университета науки и технологий Бухареста организовал международную конференцию под названием «Европейский Союз. История, культура и гражданство»!
В конференции приняли участие представители университетов разных стран. На мероприятии присутствовали почетные гости из Румынии и зарубежья.
В международной конференции приняли участие проректор, доктор юридических наук, профессор Лия Чиглашвили (член научной комиссии конференции) и доцент того же университета, доктор экономических наук Георгий Харшиладзе.
Руководство университета Румынии поблагодарило представителей университета-партнера за активное сотрудничество и участие в конференции.
Научные работы, представленные на международной конференции, в ближайшее время будут опубликованы в виде сборника тезисов.
Национальный научный фонд Грузии имени Шота Руставели объявляет конкурс грантов на поддержку научно-исследовательских проектов и международных научных мероприятий, пос...