ბრძანება - თჰუ შენობაში  პირბადის ტარების წესის დარღვევის თაობაზე 16.06.2020
თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის წესდების მე–9 მუხლისა და თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის დებულების მე–10 მუხლის შესაბამისად და საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 4211 -მუხლის შესაბამისად
ვბრძანებ:
1. სავალდებულოა თჰუ  შენობაში (დახურულ სივრცეში) მყოფი პირებისათვის პირბადის ტარება;
2. იმ შემთხვევაში, თუ თჰუ როგორც იურიდიული პირი დაჯარიმდება ამ ბრძანებით განსაზღვრული წესის დარღვევისათვის თანამშრომელთა მიერ პირბადის ტარების წესის დარღვევის გამო, ჯარიმის საფასური დაექვითება კანონის დამრღვევ თანამშრომელს ხელფასიდან;
3. აღნიშნული ბრძანებით გათვალისწინებული წესი გავრცელდეს  თბილისის ჰუმანიტარულ სასწავლო უნივერსიტეტთან შრომით ურთიერთობაში მყოფ პირებზე;
4. დაევალოს თჰუ ადამიანური რესურსების სამსახურს აღნინშული ბრძანებით გათვალსიწინებული წესების გაცნობა თჰუ პერსონალისთვის;
5. ბრძანება შეიძლება გასაჩივრდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით, 1 თვის ვადაში ქ. თბილისის საქალაქო სასამართლოში;

Приказ - О нарушении правила ношения маски для лица в здании ТТУ
2. Если THU как юридическое лицо оштрафовано за нарушение установленного настоящим приказом правила в связи с нарушением правил ношения лицевых масок сотрудниками, штраф удерживается из заработной платы нарушившего закон сотрудника;
3. Действие, предусмотренное указанным приказом, распространяется на лиц, состоящих в трудовых отношениях с Тбилисским гуманитарным университетом;
4. Поручить кадровой службе THU ознакомить сотрудников THU с правилами, указанными в вышеупомянутом порядке;
5. Приказ может быть обжалован по правилам, установленным законодательством Грузии, в течение 1 месяца. В Тбилисском городском суде;
6. Контроль за исполнением указанного распоряжения возложить на руководителя Юридической службы THU (Н. Дудашвили);