კერძო უმაღლესი სასწავლებლების ასოციაციის ორგანიზებით და ქ.თბილისის მერიის მხარდაჭერით, 2018 წლის 25-29 ივლისს, ხორციელდება საზაფხულო ბანაკი სახელწოდებით თანამედროვე საინფორმაციო ტექნოლოგიები და უსაფრთხოება. პროექტის ფარგლებში დაგეგმილია 80 (მათ შორის თჰუდან 5-6) სტუდენტის საზაფხულო ბანაკში წაყვანა, სადაც ისინი საინფორმაციო ტექნოლოგიების მიმართულებით ცოდნას გაიღრმავებენ.ბანაკში მონაწილეები შეირჩევა საქართველოს უმაღლესი სასწავლებლის ინფორმატიკის, ინჟინერიის, ეკონომიკისა, ჟურნალისტიკის, ბიზნესის და სამართლის სპეციალობებიდან.
საზაფხულო ბანაკი გაიმართება ბაზალეთის სასწავლო ცენტრში. ბანაკში მონაწილე სტუდენტები უზრუნლვეყოფილები იქნებიან ტრანსპორტირებით, საცხოვრებლითა და კვებით.

При организации Ассоциации частного высшего образования и при поддержке мэрии Тбилиси 25-29 июля 2018 года проводится летний лагерь под названием «Современные информационные технологии и безопасность». В рамках проекта планируется собрать 80 студентов (в том числе 5-6 THU) в летний лагерь, где они будут повышать знания в области информационных технологий. Участники лагеря будут отобраны по специальностям информатики, инженерии, экономики, журналистики, бизнеса и права грузинского вуза.
Летний лагерь будет проходить в Учебном центре Базалети. Студенты, участвующие в лагере, будут обеспечены транспортом, жильем и питанием.