მნიშვნელოვანი სიახლე სამართლის ფაკულტეტზე!
2020 წლის 23 აპრილს სსიპ - განათლების ხარისხის ეროვნული ცენტრის, კვალიფიკაციების განვითარების სამმართველოს ორგანიზებით უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებების წარმომადგენლებთან გაიმართა საინფორმაციო ხასიათის ონ-ლაინ შეხვედრა, რომელსაც უძღვებოდა უმაღლესი განათლების დარგობრივი საბჭოს თავმჯდომარე, სამართლის დოქტორი, პროფესორი ზვიად როგავა.
პრეზენტაცია მიეძღვნა „სამართლის დარგობრივ მახასიათებელს“, აღნიშნული დოკუმენტის შექმნაში მნიშვნელოვანია სამუშაო ჯგუფის აქტივობა. დარგობრივი მახასიათებლის მიზანია ხელი შეუწყოს სამართლის საბაკალავრო და სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამების შემუშავებას, სტუდენტთა მობილობას, მინიჭებული კვალიფიკაციის საერთაშორისო დონეზე აღიარებას, იურისტის პროფესიაში შესვლასა და დასაქმებას.
პრეზენტაციის დასასრულს კი შეხვედრის მონაწილეებმა იმსჯელეს წარმოდგენილ დოკუმენტთან დაკავშირებით, გამოთქვეს საკუთარი მოსაზრებები და დასახეს გზები არსებულ გამოწვევებთან მიმართებით.

Отраслевая характеристика права
23 апреля 2020 года состоялась онлайн-встреча, организованная отделом развития квалификаций Национального центра качества образования под руководством профессора Звиада Рогавы, доктора юридических наук, председателя Высшего совета образования.
Презентация была посвящена «Отраслевым характеристикам права», работа рабочей группы важна при создании этого документа. Целью характеристики области является содействие развитию программ бакалавриата и магистратуры в области права, мобильности студентов, международному признанию предоставленных квалификаций, вступлению в юридическую профессию и трудоустройству.
В завершение презентации участники встречи обсудили представленный документ, высказали свои взгляды и пути решения существующих проблем.