პროექტი - მეცნიერება კაპიტანია
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ახორციელებს ევროკავშირის კვლევებისა და ინოვაციების ჩარჩო პროგრამის "ჰორიზონტი 2020" მარი სკლადოვსკა-კიურის კონკურსში "ევროპელ მკვლევართა ღამე" გამარჯვებულ პროექტს "მეცნიერება კაპიტანია". პროექტის მიზანია, საზოგადოებამ უკეთ გაიგოს, თუ რა დადებითი ზეგავლენა აქვს მეცნიერთა საქმიანობას თითოეული მოქალაქის ყოველდღიურ ცხოვრებაზე, უბიძგოს ახალგაზრდებს სამეცნიერო-კვლევითი კარიერის არჩევისკენ და გააძლიეროს მეცნიერის იმიჯი საზოგადოებაში.
აღნიშნული საგრანტო პროექტის განხორციელებაში ჩართული არიან მეცნიერების, განათლებისა და კულტურის სფეროში მოღვაწე პირები. პროექტის ფარგლებში შექმნილია სპეციალური ვებ-გვერდი: www.captain2020.ge, სადაც განთავსებულია ინფორმაცია საქართველოში არსებული წამყვანი სამეცნიერო ცენტრებისა და მათ მიერ განხორციელებული კვლევების შესახებ, ახალგაზრდა და ღვაწლმოსილ მეცნიერთა ვიდეოლექციები, მეცნიერებასთან დაკავშირებული სხვადასხვა კონკურსების შედეგები, კონფერენციის მასალები, ინფორმაცია უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში გახსნილი ევროკავშირის სივრცეების შესახებ, აგრეთვე, სახალისო სამეცნიერო თამაშები და ა.შ.
საქართველოში არსებული სამეცნიერო პოტენციალის ფართო საზოგადოებისთვის გაცნობისა და მეცნიერების პოპულარიზაციის უზრუნველსაყოფად, აგრეთვე, პროექტის ფარგლებში განხორციელებული ღონისძიებების შეფასებისა და შემდგომი დახვეწის მიზნით, გთხოვთ, გაეცნოთ აღნიშნულ ვებ-გვერდზე (www.captain2020.ge) განთავსებულ ინფორმაციას და შეავსოთ ონლაინ კითხვარი.

Проект - Наука - капитан
Министерство образования и науки Грузии реализует проект «Наука - капитан», победивший в рамочной программе Европейской ночи исследователей «Горизонт 2020» «Горизонт 2020». Цель проекта - помочь обществу лучше понять положительное влияние деятельности ученых на повседневную жизнь каждого гражданина, мотивировать молодых людей к выбору исследовательской карьеры и укрепить имидж ученого в обществе.
К реализации грантового проекта привлечены лица, работающие в сфере науки, образования и культуры. В рамках проекта создан специальный сайт: www.captain2020.ge, на котором размещена информация о ведущих научных центрах Грузии и их исследованиях, видеолекции молодых и талантливых ученых, результаты различных научных конкурсов, материалы конференций. , информация о высших учебных заведениях ЕС. О пространствах, а также об увлекательных научных играх и т. Д.
Для предоставления информации и популяризации науки среди широкой общественности в Грузии, а также для оценки и дальнейшего уточнения мероприятий, реализованных в рамках проекта, пожалуйста, прочтите информацию, размещенную на этом веб-сайте (www.captain2020.ge), и заполните онлайн-форму. опросник.