ამერიკული საუნივერსიტეტო განათლების პრინციპების დანერგვა STEM დისციპლინებში
"ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი საქართველო" სან დიეგოს უნივერსიტეტის კოორდინირებით ახორციელებს პროექტს ამერიკული საუნივერსიტეტო განათლების პრინციპების დანერგვა STEM დისციპლინებში, რომელიც ითვალისწინებს:
- სან დიეგოს უნივერსიტეტის მეცნიერთა მიერ ონლაინ ფორმატში ლექციების ჩატარებას შემდეგ საკითხებზე: კვლევის მეთოდები, კვლევის პროცესი, პუბლიკაციები, კომუნიკაციები, სამეცნიერო ლიტერატურის გამოყენება, კვლევის ეთიკა და სამეცნიერო რესურსების გამოყენება, ფონდების მოძიება;
- სტაჟირების კურსს დოქტორანტურის სტუდენტებისთვის სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტში, რომლის ფარგლებში დოქტორანტები გაივლიან სადოქტორო კვლევას სან დიეგოს უნივერსიტეტის ფაკულტეტის მენტორის უშუალო ხელმძღვანელობით.

Millennium Challenge Corporation Georgia в сотрудничестве с Университетом Сан-Диего реализует проект по внедрению принципов американского университетского образования в дисциплинах STEM, который включает:
Проведение онлайн-лекций учеными из Университета Сан-Диего по следующим темам: методы исследования, исследовательский процесс, публикации, коммуникации, использование научной литературы, этика исследования и использование научных ресурсов, сбор средств;
Стажировка для докторантов в Государственном университете Сан-Диего, в рамках которой докторанты будут проходить докторские исследования под непосредственным руководством наставника факультета Университета Сан-Диего.