ახალგაზრდული ფესტივალი „სტუდფესტი 2025“ დაიწყო
საქართველოში სტუდენტური ფესტივალი “სტუდფესტი 2025” დაიწყო, რომლის ორგანიზატორებიც არიან საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო, სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტო, ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საქართველოს სტუდენტური ორგანიზაციების ასოციაცია. ფესტივალი მოიცავს მთელ წელს და წარმოადგენს უნიკალურ შესაძლებლობას სტუდენტებისათვის.
ფესტივალის მიზანია - შექმნას ახალგაზრდებისთვის პლატფორმა, საკუთარი თავის გამოხატვის, უნარების გამოვლენის, ნიჭის გაზიარებისა და პოზიტიური ცვლილებებისთვის.
მიმდინარე წელს „სტუდფესტი-25“- ში კვლავაც აქტიურად ჩაერთო თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტთა თვითმმართველობა.
2 მაისს ფესტივალის ფარგლებში სასტენდო სროლის ტურნირი გაიმართა, სადაც თჰუ-ს ბიზნესადმინისტრირების პროგრამის მე-2 კურსის სტუდენტი რუსიფ იუსიფოვი მონაწილეობდა.
სტუდენტებს, რომელთაც ჯერ კიდევ ვერ გადაუწყვეტიათ ფესტივალში მონაწილოების მიღება, გთხოვთ, ყურადღებით გაეცნოთ ქვემოთ მითითებულ ბმულს, შეავსოთ კითხვარი, რითაც დაეხმარებით "სტუდფესტი 2025-ს" თქვენს ინტერესებსა და საჭიროებებზე მორგებული ღონისძიებების დაგეგმვაში და კიდევ უფრო გაამრავალფეროვნებთ ფესტივალს.

В Грузии стартовал студенческий фестиваль «Студфест 2025», организованный Министерством образования, науки и молодежи Грузии, Молодежным агентством ЮЛПП, Мэрией Тбилиси и Ассоциацией студенческих организаций Грузии. Фестиваль длится весь год и представляет собой уникальную возможность для студентов.
Цель фестиваля — создать площадку, на которой молодые люди смогут выразить себя, продемонстрировать свои навыки, поделиться талантами и внести позитивные изменения.
В этом году Студенческое самоуправление Тбилисского гуманитарного университета вновь приняло активное участие в «СтудентФесте-25».
2 мая в рамках фестиваля прошел турнир по стрельбе, в котором принял участие студент 2 курса направления «Бизнес-администрирование» ТУИ Русиф Юсифов.
Студентам, которые еще не определились с участием в фестивале, пожалуйста, внимательно ознакомьтесь со ссылкой ниже, заполните анкету, тем самым помогая «Студфесту 2025» планировать мероприятия с учетом ваших интересов и потребностей и еще больше разнообразить фестиваль.