თბილისის ჰუმანიტარული უნივერსიტეტის სტუდენტთა რიგით VI საუნივერსიტეტთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია!
2025 წლის 4 ივნისს თბილისის ჰუმანიტარულ უნივერსიტეტში სტუდენტთა რიგით VI საუნივერსიტეტთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია ჩატარდა.
კონფერენციის მიზანს სტუდენტთა კვლევითი და ანალიტიკური აზროვნების ჩამოყალიბება, წარმატებული სტუდენტების გამოვლენა და წახალისება წარმოადგენდა.
კონფერენციაში მონაწილეობდნენ საქართველოს სხვადასხვა უნივერსიტეტის ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტები.
კონფერენცია მოიცავდა სამ სექციას,- მედიცინა, სამართალი, ბიზნეს-ეკონომიკა და ფსიქოლოგია. თითოეულ სექციას უძღვებოდა და აფასებდა დარგის მიმართულების მოდერატორი და კომისიის წევრები.
სამეცენიერო კონფერენციაზე სტუდენტები წარსდგნენ საინტერესო მოხსენებებით. მონაწილეთა შორის გაიმართა დისკუსია. მათი მხრიდან გაჟღერდა არაერთი წინადადება და მოსაზრება, მეცნიერების სხვადასხვა დარგის განვითარების კუთხით.
კომისიის წევრებმა დადებითად შეაფასეს კონფერენციაში სტუდენტთა აქტიური ჩართულობა. დასასრულს კი ყველა მონაწილეს გადაეცა სამეცნიერო კონფერენციის დამადასტურებელი სერტიფიკატი.

VI Межвузовская научная конференция студентов Тбилисского гуманитарного университета! 12.06.2025
4 июня 2025 года в Тбилисском гуманитарном университете прошла VI Межвузовская научная конференция студентов.
Целью конференции было развитие исследовательского и аналитического мышления студентов, выявление и поощрение успешных студентов.
В конференции приняли участие студенты бакалавриата и магистратуры из разных вузов Грузии.
Конференция включала три секции: медицина, юриспруденция, экономика бизнеса и психология. Каждую секцию вели и оценивали модератор направления и члены комиссии.
На научной конференции студенты представили интересные доклады. Среди участников состоялась дискуссия. Они высказали ряд предложений и мнений относительно развития различных направлений науки.
Члены комиссии положительно оценили активное участие студентов в конференции. В конце всем участникам был вручен сертификат, подтверждающий участие в научной конференции.