განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ ორგანიზებული საერთაშორისო კონფერენცია
2025 წლის 23-24 სექტემბერს საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა გივი მიქანაძემ განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ ორგანიზებული საერთაშორისო კონფერენცია გახსნა, სადაც განათლების ხარისხის უზრუნველყოფის კონტექსტში უმაღლესი, პროფესიული, ადრეული და სკოლამდელი აღზრდისა და განათლების მიმართულებით მიღწევები და გამოწვევები განიხილეს.
გივი მიქანაძემ დამსწრე საზოგადოებას განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის დაარსებიდან 15 წლისთავი და ბოლონიის პროცესის 20 წლის იუბილე მიულოცა. მან წარმატება უსურვა ცენტრს მომავალ საქმიანობაში და განათლების ყველა საფეხურზე ხარისხის უზრუნველყოფის კუთხით საერთაშორისო თანამშრომლობის გაძლიერების მნიშვნელობაზე ისაუბრა.
ორდღიან საერთაშორისო კონფერენციაში უმაღლესი განათლების ხარისხის უზრუნველყოფის ევროპული ასოციაციის (ENQA), უმაღლესი განათლების ხარისხის განვითარების დამოუკიდებელი სააგენტოების ევროპული რეესტრის (EQAR), სამედიცინო განათლების მსოფლიო ფედერაციისა (WFME) და ევროპის უნივერსიტეტების ასოციაციის (EUA) წარმომადგენლები მონაწილეობენ. ადგილობრივ და საერთაშორისო ექსპერტებთან ერთად, ღონისძიებას ესწრებიან უმაღლესი, პროფესიული, ზოგადი, ადრეული და სკოლამდელი აღზრდის საგანმანათლებლო დაწესებულებების ხელმძღვანელები და თანამშრომლები.
თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტიდან შეხვედრაში მონაწილეობდა უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორი მ. ჭელიძე.

Международная конференция, организованная Национальным центром развития качества образования
23–24 сентября 2025 года министр образования, науки и молодёжи Грузии Гиви Миканадзе открыл международную конференцию, организованную Национальным центром развития качества образования, на которой обсуждались достижения и проблемы высшего, профессионального, общеобразовательного и дошкольного образования и образования в контексте обеспечения качества.
Гиви Миканадзе поздравил собравшихся с 15-летием создания Центра и 20-летием Болонского процесса. Он пожелал Центру успехов в дальнейшей деятельности и подчеркнул важность укрепления международного сотрудничества в области обеспечения качества на всех уровнях образования.
В двухдневной международной конференции принимали участие представители Европейской ассоциации обеспечения качества высшего образования (ENQA), Европейского реестра по обеспечению качества высшего образования (EQAR), Всемирной федерации медицинского образования (WFME) и Европейской ассоциации университетов (EUA). В мероприятии, наряду с местными и международными экспертами, принимали участие руководители и сотрудники высших, профессиональных, общеобразовательных, дошкольных образовательных учреждений.
От Тбилисского гуманитарного учебного университета в конференции принимала участие вице-ректор М. Челидзе.