უმაღლესი საგანმანათლებლო აკადემიური პროგრამის სწავლის შედეგების ფორმირება და შეფასება.
თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის ორგანიზებით, უნივერსიტეტის აკადემიური და მოწვეული პერსონალისთვის 27 ივნისს ჩატარდა ტრენინგი თემაზე: „უმაღლესი საგანმანათლებლო აკადემიური პროგრამის სწავლის შედეგების ფორმირება და შეფასება.“ ტრენინგი ჩაატარა პროფესორმა დავით სიხარულიძემ.
ტრენინგის ფარგლებში განხილულ იქნა: უმაღლესი აკადემიური საგანმანათლებლო პროგრამების მარეგულირებელი ნორმატიული ჩარჩო; პროგრამის მიზნებისა და სწავლის შედეგების ფორმირების საკითხები, ბლუმის ტაქსონომიური ზმნების გამოყენების თავისებურებები; პროგრამის სასწავლო კურსებისა და სწავლის შედეგების ურთიერთკავშირის რუკის აგების საკითხები; პროგრამის სწავლის შედეგების შეფასების მეთოდოლოგია, შეფასების მეთოდების და ინტენსივობის განსაზღვრის საკითხები; პროგრამის სამიზნე ნიშნულების დადგენის სპეციფიკა; პროგრამის გასაუმჯობესებლად სწავლის შედეგების შეფასების გამოყენება და სხვა.
ტრენინგში მონაწილე აკადემიური და მოწვეული პერსონალისთვის გაიცემა ტრენინგის გავლის დამადასტურებელი სერთიფიკატები.
თავაზობთ შეხვედრას, თემაზე: " შრომის სამართლის აქტუალური და პრობლემური საკითხები"
ივლისს, 18:00 საათზე, ორგანიზაცია "ახალგაზრდა განათლების ომბუდსმენი" გთავაზობთ შეხვედრას, თემაზე: " შრომის სამართლის აქტუალური და პრობლემური საკითხები&q...
ვრცლად2019 წლის 27 ოქტომბერს 18:00 სთ-ზე თბილისის ჰუმანიტარულ სასწავლო უნივერსიტეტში გაიმართა პირველკურსელთა მისასალმებელი წვეულება!