მობილობის წესით თბილისის ჰუმანიტარულ სასწავლო უნივერსიტეტში გადმოსვლის მსურველთა საყურადღებოდ!
2020–2021 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრისათვის მობილობის წესით სტუდენტთა თბილისის ჰუმანიტარულ სასწავლო უნივერსიტეტში გადმოსვლისათვის განისაზღვროს შემდეგი ოდენობით ვაკანტური ადგილები:
ა) სამართლის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა – 7 ადგილი, სწავლის საფასური შეადგენს 2250 ლარს, ხოლო ერთიანი ეროვნული გამოცდების გარეშე ჩარიცხული სტუდენტებისათვის სწავლის საფასური შეადგენს 4000 ლარს;
ბ) ბიზნესის ადმინისტრირების საბაკალავრო პროგრამა (ქართულენოვანი) – 8 ადგილი, სწავლის საფასური შეადგენს 2250 ლარს, ხოლო ერთიანი ეროვნული გამოცდების გარეშე ჩარიცხული სტუდენტებისათვის სწავლის საფასური შეადგენს 4000 ლარს;
გ) ბიზნესის ადმინისტრირების საბაკალავრო პროგრამა (რუსულენოვანი) – 2 ადგილი, სწავლის საფასური შეადგენს 2250 ლარს, ხოლო ერთიანი ეროვნული გამოცდების გარეშე ჩარიცხული სტუდენტებისათვის სწავლის საფასური შეადგენს 4000 ლარს;
დ) დიპლომირებული სტომატოლოგის ერთსაფეხურიანი საგანმანათლებლო პროგრამა (ქართულენოვანი) – 7 ადგილი, სწავლის საფასური შეადგენს 3000 ლარს, ხოლო ერთიანი ეროვნული გამოცდების გარეშე ჩარიცხული სტუდენტებისათვის სწავლის საფასური შეადგენს 5900 ლარს;
ე) დიპლომირებული სტომატოლოგის ერთსაფეხურიანი საგანმანათლებლო პროგრამა (რუსულენოვანი) – 3 ადგილი, სწავლის საფასური შეადგენს 3000 ლარს, ხოლო ერთიანი ეროვნული გამოცდების გარეშე ჩარიცხული სტუდენტებისათვის სწავლის საფასური შეადგენს 5900 ლარს;
ვ) ფსიქოლოგიის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა – 5 ადგილი, სწავლის საფასური შეადგენს 2250 ლარს, ხოლო ერთიანი ეროვნული გამოცდების გარეშე ჩარიცხული სტუდენტებისათვის სწავლის საფასური შეადგენს 4000 ლარს;
თბილისის ჰუმანიტარულ სასწავლო უნივერსიტეტში მობილობის მსურველთა რეგისტრაცია განხორციელდეს 2024 წლის 21 აგვისტოს 12 საათიდან 09 სექტემბრის 18:00 საათამდე, ვებ–გვერდზე ელექტრონულად (students.emis.ge);
მობილობის შედეგების გამოქვეყნების ვადა - 12 სექტემბერს;
ელექტრონულ პორტალზე დადებითი შედეგის შემთხვევაში საჭიროა სტუდენტის თბილისის ჰუმანიტარულ სასწავლო უნივერსიტეტში გამოცხადება და საჭირო საბუთების წარმოდგენა:
ა) პირადობის მოწმობის (ან პასპორტის) ასლი;
ბ) ატესტატის ასლი;
გ) ჩარიცხვის ბრძანების ასლი ან ამონაწერი (იმ უსდ-დან, რომლიდანაც გადმოდის);
დ) აკადემიური ცნობა;
ე) ცნობა სტუდენტის სტატუსის შესახებ;
ვ) სტუდენტის სტატუსის განმსაზღვრელი ყველა სამართლებრივი აქტის სათანადოდ დამოწმებული ასლები;
ზ) წვევამდელის სამხედრო - სააღრიცხვო მოწმობის ასლი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში);
თ) ფოტოსურათი ¾ - ბეჭდური 3 ცალი;
ი) უცხოეთში მიღებული განათლების აღიარების დოკუმენტი;
კ) ერთიანი ეროვნული გამოცდების გავლის გარეშე უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში სწავლის უფლების მინიჭების თაობაზე ბრძანება. (უცხოელებისათვის).
-საბუთების მიღება ხორციელდება 2024 წლის 12 სექტემბრიდან 18 სექტემბრის ჩათვლით 11:00 საათიდან 17:00 საათამდე.
- ჩარიცხვის მსურველებს 2024 წლის 19 სექტემბერს 14:00 საათზე ჩაუტარდებათ გამოცდა ქართული/ინგლისური/რუსული ენის B2 დონეზე ცოდნის დადასტურების მიზნით.
-მობილობის წესებისა და პროცედურების შესახებ დაწვრილებითი ინფორმაციის მისაღებად დაგვიკავშირდით შემდეგ ნომერზე: 255 24 24; 254 59 08;
ვრცლადსაინტერესო შეთავაზება სამართლის ფაკულტეტის სტუდენტებს!