საერთაშორისო საჯარო ლექცია სამართლის ფაკულტეტზე (გაცვლითი პროგრამა) 29.01.2022
საერთაშორისო საჯარო ლექცია სამართლის ფაკულტეტზე (გაცვლითი პროგრამა)
2022 წლის 24 იანვარს მემორანდუმის ფარგლებში ჩატარდა ხარკოვის, იაროსლავ მუდრის სახელობის ეროვნული სამართლის უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებული საერთაშორისო საჯარო ლექცია თემაზე, - „ციფრული სამყარო“.
ლექციას უძღვებოდა კვიპროსის ცენტრალური ლანკაშირის უნივერსიტეტის სამართალის სკოლის ხელმძღვანელი, ევროპული სამართლის პროფესორი, სტეფანე ლაულე შაელო, რომელმაც ოცწლიანი სამეცნიერო-კვლევითი გამოცდილება გაუზიარა მსმენელს, ევროკავშირის სამართლის მიმართულებით. მან ასევე ისაუბრა ციფრული პოლიტიკის თანამედროვე გამოწვევებზე,  მასთან დაკავშირებულ საკანონმდებლო ხარვეზებზე, საჯარო წესრიგსა და კანონის აღსრულების მექანიზმებზე.
საერთაშორისო საჯარო ლექციას ესწრებოდნენ თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის  სტუდენტები,  სამართლის ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი ლია ჭიღლაშვილი და საერთაშორისი ურთიერთობის სამსახურის უფროსი, ქეთი ცერცვაძე.