გაცნობებთ, რომ ,,სამოქალაქო განათლების ცენტრისა“ და თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტის  ორგანიზებით,  2021 წლის 28 მაისს - (19:00 საათზე) გაიმართება ვებინარი (ნაწილი II) თემაზე - ,,1918 წლის 26 მაისი: საქართველოს სახელმწიფოებრივი დამოუკიდებლობის გამოცხადება.“
ვებინარს წარუძღვება  საქართველოს ეროვნული მუზეუმის მეცნიერთანამშრომელი, გორის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პოლიტოლოგიის ინსტიტუტის მკვლევარი, არაერთი სახელმძღვანელოსა და მეცნიერეული ნაშრომის ავტორი,  ისტორიის მეცნიერებათა დოქტორი -  ოთარ ჯანელიძე.
ვებინარზე დასწრება არის უფასო.
ვებინარზე დამსწრე პირთა რაოდენობა შეზღუდულია.
სურვილის შემთხვევაში, შესაძლებელია მხოლოდ ელექტრონული pdf ფორმატის ორენოვანი (ქართული/ინგლისური) სერტიფიკატის გაცემა.
ვებინარი გაიმართება Google Meet-ის მეშვეობით.
ვებინარზე დასწრების სურვილის შემთხვევაში, გთხოვთ, მოგვწეროთ ორგანიზაციის ელ.ფოსტაზე - civiceducationcentre@gmail.com არაუგვიანეს 27 მაისისა.

28 мая в 19:00 состоится вебинар на тему - 26 мая 1918 года: провозглашение государственной независимости Грузии.
Сообщаем вам, что Центр гражданского просвещения и юридический факультет Тбилисского гуманитарного университета проведут вебинар (часть II) 28 мая 2021 года (26 мая 1918 года: Декларация государственной независимости Грузии).
Вебинар проведет Отар Джанелидзе, исследователь Национального музея Грузии, профессор Горийского государственного университета, научный сотрудник Института политологии Государственного университета Илии, автор многочисленных учебников и научных статей.
Посещение вебинара бесплатное.
Количество людей, посещающих вебинар, ограничено.
При желании можно оформить только двуязычный (грузинский / английский) сертификат в электронном формате pdf.
Вебинар будет проходить через Google Meet.
Если вы хотите принять участие в веб-семинаре, напишите нам по электронной почте организации - civiceducationcentre@gmail.com не позднее 27 мая.