უწყვეტი განათლების ცენტრი
* უნივერსიტეტის აკადემიური, მოწვეული, ადმინისტრაციული პერსონალის, სტუდენტების და კურსდამთავრებულებისნ კვალიფიკაციის ამაღლება;
* ტრენინგ- პაკეტებისა და სასწავლო კურსების, შემუშავება-განხორციელება;
* საგანმანათლებლო პროგრამების შემუშავება ქართულ და უცხოურ უნივერსიტეტებთან, სხვადასხვა ორგანიზაციებთან, ფონდებთან, სახელმწიფო და კერძო სტრუქტურებთან თანამშრომლობით;
* საუნივერსიტეტო აქტივობებსა და ცნობიერების ასამაღლებელ ღონისძიებებში აქტიური მონაწილეობა.
უნივერსიტეტის უწყვეტი განათლების ცენტრის  ამოცანაა:
* თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის აკადემიური, მოწვეული, ადმინისტრაციული პერსონალის და  სტუდენტებისათვის  კვალიფიკაციის ასამაღლებელი სხვადასხვა სასწავლო კურსების, საჯარო ლექციების, ტრენინგების, უცხო ენის შემსწავლელი გაღრმავებული ინტენსიურ კურსების, უცხოენოვანი სტუდენტებისათვის ქართული ენის შემსწავლელი ინტენსიური კურსების ორგანიზება/განხორციელება და სხვა;.
* სხვადასხვა ღონისძიებების ორგანიზებისათვის საჭირო კონსულტაციის და დახმარების გაწევა დაინტერესებული მხარეებისთვის.

Центр непрерывного образования
* Повышение квалификации преподавателей, приглашенных преподавателей, административного персонала, студентов и выпускников университета;
* Разработка и реализация учебных программ и тренингов;
* Разработка образовательных программ совместно с грузинскими и зарубежными университетами, различными организациями, фондами, государственными и частными структурами;
* Активное участие в деятельности университета и информационно-просветительских мероприятиях.
Миссия Центра непрерывного образования университета:
* Организация/проведение различных учебных курсов, публичных лекций, тренингов, углубленных интенсивных курсов иностранных языков, интенсивных курсов грузинского языка для иностранных студентов и т. д. для преподавателей, приглашенных преподавателей, административного персонала и студентов Тбилисского гуманитарного университета в целях повышения их квалификации;