საჯარო ლექცია თემაზე- „პერსონალური მონაცემების დაცვა საჯარო სამსახურში“ 05.07.2024
2024 წლის 12 ივნისს თბილისის ჰუმანიტარულ სასწავლო უნივერსიტეტში გაიმართა საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს იურიდიული დეპარტამენტის უფროსი სპეციალისტის, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დოქტორანტის თამთა კიკოლაშვილის საჯარო ლექცია თემაზე: „პერსონალური მონაცემების დაცვა საჯარო სამსახურში“.
შეხვედრას ესწრებოდნენ როგორც თბილისის ჰუმანიტარული უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის თანამშრომლები, ასევე სტუდენტები და კურსდამთავრებულები.
ახალი კანონი, რომელიც მიმდინარე წლის პირველი მარტიდან ამოქმედდა  და სრულ შესაბამისობაშია ევროკავშირის მონაცემთა დაცვის ზოგად რეგულაციასთან (GDPR) უკვე დაინერგა ისეთი სიახლეებით როგორიცაა - პერსონალურ მონაცემთა დაცვის ოფიცერი, ინციდენტის შესახებ შეტყობინების ვალდებულება, მონაცემთა უსაფრთხოების ახალი სტანდარტები, მონაცემთა დაცვაზე ზეგავლენის შეფასება და სხვა.
საჯარო ლექციაზე მიმოხილული საკითხები ის ძირითადი სიახლეებია, რაც შემოგვთავაზა ახალმა კანონმა  „პეროსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ , რომელიც წარმატებით დაინერგება  საჯარო სამსახურებში.
საქველმოქმედო საღამო თჰუში 15.05.2019
ონლაინ  ლექცია თემაზე - ბავშვი და ოჯახური გარემო 10.06.2021
ონლაინ  ლექცია თემაზე - ბავშვი და ოჯახური გარემო
2021 წლის 7 ივნისს  თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის ჰუმანიტარული ფაკულტეტის ორგანიზებით, შპს კერძო სკოლა „ინტელექტ...

12 июня 2024 года состоялась публичная лекция Тамты Киколашвили, старшего специалиста юридического департамента Министерства финансов Грузии, докторанта Тбилисского государственного университета имени Иване Джавахишвили, на тему: «Защита персональных данных на государственной службе». проходил в Тбилисском гуманитарно-образовательном университете.
На встрече присутствовали сотрудники ректората Тбилисского гуманитарного университета, а также студенты и выпускники.
В новый закон, вступивший в силу 1 марта этого года и полностью соответствующий Общему регламенту ЕС по защите данных (GDPR), уже были внесены такие нововведения, как - инспектор по защите персональных данных, обязанность сообщать о инцидент, новые стандарты безопасности данных, оценка воздействия на защиту данных и другие.
Вопросы, рассмотренные на публичной лекции, являются основными новациями, предложенными новым законом «О защите персональных данных», которые будут успешно внедрены в сфере госуслуг.