საჯარო ლექცია თემაზე - „ქვეყნის შიგნით ადგილნაცვალ პირთა სამართლებრივი დაცვის ხელისშემშლელი ფაქტორი“
2019 წლის 27 ნოემბერს 13:00 სთ-ზე თბილისის ჰუმანიტარულ სასწავლო უნივერსიტეტში სამართლის ფაკულტეტის ორგანიზებით ჩატარდება საჯარო ლექცია თემაზე -„ქვეყნის შიგნით ადგილნაცვალ პირთა სამართლებრივი დაცვის ხელისშემშლელი ფაქტორი“. ლექციას გაუძღვება ა(ა)იპ „სამოქალაქო განათლების ცენტრის" თავმჯდომარე საერთაშორისო სამართლის სპეციალისტი,- ბაქარ მაცაბერიძე.
ვრცლადEURAXESS საქართველოს ეროვნული პორტალის ინაუგურაციის საერთაშორისო ღონისძიება
თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი მარინე შავლაყაძე 2021 წლის 23 სექტემბერს დაესწრო EURAXESS საქართველოს ე...

Открытая лекция о препятствиях на пути правовой защиты внутренне перемещенных лиц 25.11.2019
27 ноября 2019 года в 13:00 в Тбилисском педагогическом гуманитарном университете состоится публичная лекция на тему «Препятствия на пути правовой защиты внутренне перемещенных лиц». Лекцию проведет Бакар Мацаберидзе, специалист по международному праву, председатель Центра гражданского просвещения.
Тема публичной лекции касается проблем граждан, оставшихся без правовой, экономической и социальной защиты внутренне перемещенных лиц, в частности насильственного переселения в связи с одним из самых распространенных, нарастающих глобальных кризисов и вызовов человечества после Второй мировой войны. .