აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტი (თბილისი, საქართველო) ფრესენიუსის გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტთან (Hochschule Fresenius University of Applied Sciences, კიოლნი, გერმანია) პარტნიორობით 2021 წლის 12 ნოემბერს მართავს საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკულ კონფერენციას ,,ციფრული მენეჯმენტი Covid 19 პანდემიისა და პოსტ–პანდემიურ პირობებში“.
კონფერენციის საორგანიზაციო კომისიის ხელმძღვანელები:
- პროფესორი, დოქტორი რიჩარდ გეიბელი, ფრესენიუსის გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი;
- პროფესორი, დოქტორი შალვა მაჭავარიანი, აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტი.
კონფერენციის მიზანი: Covid 19 პანდემიისა და პოსტ-პანდემიური ვითარების შეფასება და შესაძლებლობების გამოვლენა ციფრული მენეჯმენტისთვის;
კონფერენცია ფარავს შემდეგ საკითხებს: გაციფრება, ციფრული გარდასახვა, ელექტრონული კომერცია, ხელოვნური ინტელექტი, მონაცემთა დიდი მასივი (Big Data), ბლოკჩეინი, ონლაინ მარკეტინგი, ციფრული სამართალი, ციფრული სოციალური ინოვაცია, ციფრული ეთიკა და სხვა.
კონფერენციის სამიზნე აუდიტორია: დოქტორანტურის სტუდენტები, პოსტ-დოქტორანტები, მკვლევარები და დარგის სპეციალისტები კონფერენციის ორგანიზატორი უნივერსიტეტებიდან და სხვა საგანმანათლებლო დაწესებულებებიდან.
კონფერენციაში მონაწილეობის მისაღებად აუცილებელია:
- განაცხადის (Application form) და ანოტაციის (A4 ფორმატი, არაუმეტეს 300 სიტყვისა) წარმოდგენა;
- სამეცნიერო-პრაქტიკული საკონფერენციო ნაშრომის (Conference paper) წარმოდგენა.
მნიშვნელოვანი თარიღები:
- განაცხადისა და ანოტაციის წარმოდგენის ბოლო ვადა
1 ივნისი, 2021
- შერჩეული ავტორების შეტყობინება
20 ივნისი, 2021
- სამეცნიერო-პრაქტიკული საკონფერენციო ნაშრომის წარმოდგენის ბოლო ვადა
10 სექტემბერი, 2021
მოთხოვნილი დოკუმენტაცია უნდა შესრულდეს ინგლისურ ენაზე და გაიგზავნოს განსაზღვრული ვადების დაცვით შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: sciencepapers@eeu.edu.ge (სათაურის ველში კონფერენციის დასახელების მითითებით).
მოთხოვნები საკონფერენციო ნაშრომისა და ანოტაციის შესასრულებლად იხ. დანართ 1-ში.
კონფერენციის კოორდინატორები:
თათია ღერკენაშვილი
დოქტორანტობის კანდიდატი, უფროსი სპეციალისტი, სამეცნიერო კვლევებისა და განვითარების დეპარტამენტი, აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტი

12 ноября 2021 года Восточноевропейский университет (Грузия) вместе со своим партнером Университетом прикладных наук Hochschule Fresenius (Германия) организует совместную онлайн-международную научно-практическую конференцию «Цифровое управление во времена пандемии Covid 19 и постпандемии».
Руководитель оргкомитета конференции:
Д-р Рихард Гейбель, Университет прикладных наук Hochschule Fresenius (Германия);
Доктор Шалва Мачавариани, Восточноевропейский университет (Грузия).
Цель конференции: Оценка пандемии и постпандемии Covid 19 и выявление возможностей для цифрового управления;
Конференция охватывает следующие темы: цифровизация, цифровая трансформация, электронная коммерция, искусственный интеллект, большие данные, цепочка блоков, интернет-маркетинг, цифровое право; Цифровые социальные инновации, цифровая этика и т. Д.
Право на участие: докторанты, постдокторанты и практики из университетов-организаторов конференции и других высших учебных заведений имеют право участвовать в конференции;
Публикация представленных статей: Редакционная коллегия отберет лучшие научные статьи, отражающие новизну и передовой опыт, представленные для конференции, которые будут опубликованы в сборнике трудов конференции;
Плата за участие в конференции и публикацию статьи: Бесплатно.
Язык конференции: английский
Лимит времени: Презентация - 20 мин .; Q&A - 10 мин.
Кандидаты, желающие принять участие в конференции:
Необходимо предоставить заполненную Application form вместе с одной страницей (формат бумаги А4) тезисом (макс. 300 слов);
Необходимо подать доклад на научно-практическую конференцию.
Примечательные даты:
Крайний срок подачи анкеты с одной страницей аннотации 1 июня 2021 г .;
Информирование успешных спикеров о результатах 20 июня 2021 г .;
Срок подачи докладов научно-практической конференции 10 сентября 2021 г .;
Вся необходимая документация должна быть оформлена на английском языке и отправлена ​​до крайнего срока по электронной почте: sciencepapers@eeu.edu.ge (с названием конференции в строке темы).
Требования к структурированию научной статьи и аннотации доступны в the Appendix 1.
Координаторы конференции:
Татия Геркенашвили
Кандидат наук. кандидат, старший специалист отдела научных исследований и разработок ЕАЭС
+995 (598) 10 57 29
t.gherkenashvili@eeu.edu.ge
Робин Крахт
Кандидат наук. кандидат, преподаватель, Институт электронной коммерции Кельна, Университет Фрезениус