საერთაშორისო საჯარო ლექცია სამართლის ფაკულტეტზე (გაცვლითი პროგრამა)
2022 წლის 24 იანვარს მემორანდუმის ფარგლებში ჩატარდა ხარკოვის, იაროსლავ მუდრის სახელობის ეროვნული სამართლის უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებული საერთაშორისო საჯარო ლექცია თემაზე, - „ციფრული სამყარო“.
ლექციას უძღვებოდა კვიპროსის ცენტრალური ლანკაშირის უნივერსიტეტის სამართალის სკოლის ხელმძღვანელი, ევროპული სამართლის პროფესორი, სტეფანე ლაულე შაელო, რომელმაც ოცწლიანი სამეცნიერო-კვლევითი გამოცდილება გაუზიარა მსმენელს, ევროკავშირის სამართლის მიმართულებით. მან ასევე ისაუბრა ციფრული პოლიტიკის თანამედროვე გამოწვევებზე, მასთან დაკავშირებულ საკანონმდებლო ხარვეზებზე, საჯარო წესრიგსა და კანონის აღსრულების მექანიზმებზე.
საერთაშორისო საჯარო ლექციას ესწრებოდნენ თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტები, სამართლის ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი ლია ჭიღლაშვილი და საერთაშორისი ურთიერთობის სამსახურის უფროსი, ქეთი ცერცვაძე.

24 января 2022 года в рамках Меморандума Национальным юридическим университетом имени Ярослава Мудра в г. Харькове организована международная публичная лекция на тему «Цифровой мир».
Лекцию провела руководитель юридического факультета Университета Центрального Ланкашира на Кипре, профессор европейского права Стефан Лауле Даэлло, который поделился двадцатилетним опытом исследований в области права ЕС. Он также рассказал о текущих вызовах цифровой политики, связанных с этим пробелах в законодательстве, общественном порядке и правоохранительных механизмах.
На международной публичной лекции присутствовали студенты Тбилисского гуманитарного университета, декан юридического факультета, профессор Лия Чигилашвили и заведующая кафедрой международных отношений Кети Церцвадзе.