"თბილისის ჰუმანიტარულ სასწავლო უნივერსიტეტს" გააჩნია ელექტრონული ბაზა - www.thu.ge, საიდანაც ხორციელდება სასწავლო პროცესის მართვა ელექტრონულად.
ელექტრონული ბაზის ფუნქციონირებაში ჩართულ პირთა წრე
• ელექტრონულ ბაზაზე წვდომა გააჩნიათ შემდეგ პირებს:
ა) სტუდენტი
ბ) ლექტორი
გ) ფაკულტეტის კოორდინატორი
დ) მთავარი ადმინისტრატორი
ე) ელექტრონული ბაზის ადმინისტრატორი.
სტუდენტის გვერდი
• ელექტრონულ ბაზაში თითოეულ სტუდენტს წვდომა აქვს ინდივიდუალურად, საკუთარი პირადი გვერდის მეშვეობით, საიდანაც იღებს ინფორმაციას სასწავლო პროცესთან დაკავშირებით და ერთვება სასწავლო პროცესში ელექტრონულად.
• ელექტრონული ბაზა სტუდენტს საშუალებას აძლევს:
ა) ნახოს მის მიერ არჩეული სასწავლო კურსები როგორც სემესტრების, ასევე საგნის ტიპის (ზოგადსაუნივერსიტეტო, არჩევითი) მიხედვით, თითოეულ საგანში მიღებული სემესტრული აქტივობის ქულა, შუალედური და შემაჯამებელი გამოცდის შედეგები.
ბ) ნახოს თავისი GPA.
გ) მიიღოს ინფორმაცია თავისი პროფილიდან პირად მონაცემებზე (ელექტრონული ფოსტა, საკონტაქტო ნომერი, ფაკულტეტი, სპეციალიზაცია, სასწავლო ჯგუფი).
დ) შეცვალოს პირადი მონაცემები (ელექტრონული ფოსტა, საკონტაქტო ნომერი, სურათი).
ე) გაეცნოს სასწავლო პროგრამას, პროგრამის სტრუქტურას, სასწავლო კურსის სილაბუსებს, სასწავლო და საგამოცდო ცხრილებს.
ვ) დაუკავშირდეს როგორც ლექტორს, ასევე ადმინისტრაციას კორესპონდენციის ორი სახით:
• სტუდენტს შეუძლია მისწეროს სასურველ პირს ბაზიდან (ფაკულტეტის დეკანი/სასწავლო პროცესის მართვის სამსახურის უფროსი/ლექტორი/ და სხვა) საკუთარი პირადი მეილის მითითებით. ასევე სტუდენტმა უნდა მიუთოთოს მიზეზი და საჭიროების შემთხვევაში მიამაგროს ფაილი. პასუხი სტუდენტს დაუბრუნდება პირად მეილზე.
• სტუდენტს შეუძლია გამოიყენოს ბაზის შიდა კორესპონდენცია, საიდანაც ახორციელებს მიმოწერას. შემოსული და გასული წერილები აისახება ბაზაში.

«Тбилисский гуманитарный учебный университет» имеет электронную базу данных – www.thu.ge, из которой образовательный процесс управляется в электронном виде.
Круг лиц, участвующих в работе электронной базы данных
Доступ к электронной базе данных имеют следующие лица:
а) студент
б) преподаватель
в) координатор факультета
г) главный администратор
д) администратор электронной базы данных.
Студенческая страница
• Каждый обучающийся имеет доступ к электронной базе данных индивидуально, через свою личную страницу, с которой он получает информацию об учебном процессе и участвует в учебном процессе в электронном виде.
• Электронная база позволяет студенту:
а) Ознакомиться с выбранными им учебными курсами в соответствии с семестрами и видом предмета (общеуниверситетский, факультативный), семестровыми баллами по каждому предмету, промежуточными и итоговыми результатами экзаменов.
б) увидеть его средний балл.
в) получать информацию из своего профиля о персональных данных (e-mail, контактный телефон, факультет, специализация, учебная группа).
г) изменить персональные данные (e-mail, контактный номер, фото).
д) знакомиться с программой обучения, структурой программы, программами учебных курсов, учебными и экзаменационными таблицами.
е) связаться как с лектором, так и с администрацией в двух формах переписки:
• Студент может написать нужному человеку из базы данных (декан факультета/начальник службы управления учебным процессом/преподаватель/и др.), указав свой личный электронный адрес. Также студент должен указать причину и при необходимости прикрепить файл. Ответ будет отправлен на личную электронную почту студента.
• Студент может пользоваться внутренней перепиской базы, с которой ведет переписку. Входящие и исходящие письма отражаются в базе данных.