პროფესორ ნონა გელიტაშვილის ვიზიტი გერმანიაში 16.06.2025
2025 წლის 5-10 მაისს, აშაფენბურგის უნივერსიტეტში, გერმანიაში (Aschaffenburg University of Applied Sciences, Germany), იმყოფებოდა თბილისის ჰუმანიტარული უნივერსიტეტისა და აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტის (EEU) დელეგაცია, კერძოდ: თჰუ-ს წარმოადგენდა საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი - პროფესორი ნონა გელიტაშვილი.
2024 წლის ივლისში სამივე უნივერსიტეტის ორგანიზებით ჩატარდა ქართულ-გერმანული საზაფხულო სკოლა, რომელიც ძალიან წარმატებული აღმოჩნდა და მნიშვნელოვანი ნაბიჯი იყო პარტნიორული ურთიერთობების გაღრმავებისა და ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით.
ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა შეხვედრები პარტნიორი უნივერსიტეტის პრეზიდენტთან ევა-მარია ბექ-მოითთან, ვიცე-პრეზიდენტთან ივო შეფერთან და უნივერსიტეტის აკადემიურ პერსონალთან. მოლაპარაკებები შეეხებოდა აკადემიური თანამშრომლობის გაღრმავებისა და ერთობლივი საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელების შესაძლებლობებ. ორივე უნივერსიტეტის წარმომადგენლები მოხსენებებით წარდგნენ ადგილობრივი სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის წინაშე. ვიზიტის დასასრულს გაიმართა ,,ქართული საღამო“, სადაც აშაფენბურგის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს ჰქონდათ საშუალება ფართოდ გასცნობოდნენ ქართული კულტურისა და სამზარეულოს უნიკალურობასა და ტრადიციებს.
ინგლისური ენის შემსწავლელელი უფასო ონლაინ კურსები  თჰუში 07.11.2020
ინგლისური ენის შემსწავლელელი უფასო ონლაინ კურსები თჰუში
დისკუსია - ევთანაზიის სისხლისამართლებრივი პრობლემები სამართალშედარებით ჭრილში 17.04.2021
დისკუსია - ევთანაზიის სისხლისამართლებრივი პრობლემები სამართალშედარებით ჭრილში
„სამართლის მეცნიერთა კავშირი“ და მისი გამოცემა, საერთაშორისო სამეცნიერო ჟურნალი ‘სამართლის მაცნე“ გიწვევთ სამართლი...
გაცნობებთ რომ ეროვნული სამეცნიერო ბიბლიოთეკის ინიციატივით 10-11 ნოემბერს ჩატარდება ტრენინგი თემაზე ,,ზოტერო - სამეცნიერო წყაროების შეგროვე...

Визит профессора Ноны Гелиташвили в Германию
С 5 по 10 мая 2025 года делегация Тбилисского гуманитарного университета (ТГУ) и Восточно-европейского университета (ВЕУ) посетила Университет прикладных наук Ашаффенбурга в Германии. ТГУ представляла профессор Нона Гелиташвили, руководитель отдела международных связей.
Этот визит последовал за успешной грузино-немецкой летней школой, состоявшейся в июле 2024 года, совместно организованной всеми тремя университетами. Летняя школа ознаменовала собой значительный шаг на пути к укреплению институционального партнерства и продвижению интернационализации.
В ходе визита делегация провела официальные встречи с президентом университета профессором Евой-Марией Бек-Мойт, вице-президентом Иво Шефером и членами академического состава.
Обсуждения были сосредоточены на расширении академического сотрудничества и изучении возможностей для совместных образовательных проектов.
Кроме того, представители обоих грузинских университетов выступили с презентациями для немецких студентов и преподавателей, способствуя межкультурному академическому обмену. Визит завершился «Грузинским вечером», где участники имели возможность ощутить богатство грузинской культуры и традиций, включая ее кухню.