თბილისის ჰუმანიტარულ უნივერსიტეტში სტუდენტთა ორდღიანი საუნივერსიტეტთაშორისო სამეცნირო კონფერენცია გაიმართა!
2026 წლის 10-11 ივნისს თბილისის ჰუმანიტარულ უნივერსიტეტში სტუდენტთა რიგით VII საუნივერსიტეტთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია გაიმართა. ტრადიციულად, კონფერენცია სტუდენტთა მხარდაჭერისა და კარიერული განვითარების სამსახურის ორგანიზებითა და თჰუ-ს ადმინისტრაცის ხელშეწყობით ჩატარდა.
კონფერენცია მიზნად ისახავდა უმაღლესი სასწავლებლების სტუდენტებს შორის ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარებას, კერძოდ, სტუდენტთა სამეცნიერო უნარების განვითარებასა და საუნივერსიტეტო ცხოვრებაში, მათ აქტიურ ჩართულობას.
კონფერენცია მიმდინარეობდა ორი დღე, სადაც შეირჩა 57 სამეცნიერო მოხსენება 8 უმაღლესი სასწავლებლიდან, სულ საუნივერსიტეტთაშორისო კონფენერციაში მონაწილეობა მიიღო 66-მა სტუდენტმა. სტუდენტთა მოხსენებები ოთხ სექციაში გადანაწილდა-მედიცინა, სამართალი, ბიზნეს-ეკონომიკა და ფსიქოლოგია. თითოეულ სექციას უძღვებოდა დარგის მიმართულების მოდერატორი, გამომსვლელებს აფასებდნენ კომისიის წევრები და კონფერენციაზე მოწვეული საპატიო სტუმრები.
სტუდენტებმა, კონფერენციაზე წარმოადგინეს საკუთარი აკადემიური ნაშრომები, იმსჯელეს თანამედროვე საზოგადოებრივ გამოწვევებზე და ჩაერთვნენ დისკუსიებში. მათი მხრიდან გაჟღერდა არაერთი საინტერესო წინადადება და მოსაზრება, მეცნიერების სხვადასხვა დარგის განვითარების მიმართულებით.
კონფერენციაში, სტუდენტთა აქტიურმა ჩართულობამ კომისიის წვერების დიდი მოწონება დაიმსახურა. დასასრულს კი, ყველა მონაწილეს გადაეცა სტუდენტთა სამეცნიერო კონფერენციაში მონაწილეობის დამადასტურებელი სერტიფიკატი. კონფერენციაზე წარმოდგენილი ნაშრომები გამოიცემა თეზისთა კრებულის სახით.
მადლობა, კონფერენციაში ჩართულ ყველა პირს, მათ შორის,თჰუ-ს ადმინისტრაციის ხელმძღვანელ პირებს, კონფერენციის ორგანიზატორებს, სექციის მოდერატორებს, სტუდენტებსა და მათ ხელმძღვანელებს, კონფერენციის კომისიის წევრებს, საპატიო სტუმრებსა და მსმენელებს.

В Тбилисском гуманитарном университете прошла двухдневная межуниверситетская научная конференция для студентов! 23.06.2026
В Тбилисском гуманитарном университете прошла двухдневная межуниверситетская научная конференция для студентов!
10-11 июня 2026 года в Тбилисском гуманитарном университете состоялась VII Межуниверситетская научная конференция студентов. Традиционно конференция была организована Службой поддержки студентов и развития карьеры при поддержке администрации ТГУ.
Целью конференции был обмен знаниями и опытом между студентами высших учебных заведений, в частности, развитие научных навыков студентов и их активного участия в университетской жизни.
Конференция длилась два дня, в течение которых было отобрано 57 научных докладов из 8 высших учебных заведений, в межуниверситетской конференции приняли участие 66 студентов. Доклады студентов были разделены на четыре секции – медицина, право, экономика бизнеса и психология. Каждую секцию вел модератор соответствующей области, а выступления докладчиков оценивались членами комиссии и почетными гостями, приглашенными на конференцию.
Студенты представили свои научные работы на конференции, обсудили современные социальные проблемы и приняли участие в дискуссиях. Они высказали ряд интересных предложений и мнений о развитии различных областей науки.
Активное участие студентов в конференции было высоко оценено членами комиссии. В завершение всем участникам были вручены сертификаты об участии в студенческой научной конференции. Доклады, представленные на конференции, будут опубликованы в виде сборника диссертаций.
Благодарим всех, кто принимал участие в организации конференции, включая руководителей администрации ТГУ, организаторов конференции, модераторов секций, студентов и их лидеров, членов комиссии конференции, почетных гостей и слушателей.