საინტერესო შეხვედრა სსიპ -საჯარო სამსახურის ბიუროს წარმომადგენლებთან
2022 წლის 24 მაისს სსიპ - საჯარო სამსახურის ბიუროს ინიციატივით სტაჟირების სახელმწიფო პროგრამის მიმართ დამოკიდებულებისა და კმაყოფილების შესაფასებელი კვლევის ფარგლებში ჩატარდა ფოკუს-ჯგუფი, უნივერსიტეტების წარმომადგენლებთან, Zoom ელექტრონული პლატფორმის საშუალებით.
აღნიშნული პროგრამა მიზნად ისახავს სტუდენტთა და კურსდამთავრებულთა სტაჟირებას საჯარო უწყებებში, სადაც მათ საშუალება აქვთ მიიღონ საჯარო მოხელისათვის აუცილებელი პრაქტიკული გამოცდილება, რათა გაიზარდოს კონკურენტუნარიანობა დასაქმების ბაზარზე.
შეხვედრაზე დაისვა არაერთი შეკითხვა, უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა გამოთქვეს საინტერესო მოსაზრებები და წინადადებები. საჯარო ბიუროს წარმომადგენლებმა მოიწონეს აღნიშნული რეკომენდაციები და სტაჟირების პროგრამის ეფექტურად ამოქმედების მიზნით
პროფ. ნონა გელიტაშვილმა მონაწილეობა მიიღო Erasmus-ისა და DAAD-ს ერთობლივ ღონისძიებაში: BROWN BAG BREAKFAST Erasmus + პოლიტიკის მხარდაჭერისთვის
2021 წლის 25 ივნისს Erasmus-ისა და DAAD-ს ორგანიზებით, ჩატარდა ღონისძიება: „BROWN BAG BREAKFAST Erasmus + პოლიტიკის მხარდაჭერისთვის&...

Интересная встреча С представителями ЮЛПП - Бюро государственных услуг
24 мая 2022 г., по инициативе ЮЛПП (Юридическое Лицо Публичного Права)- Бюро государственной службы, в рамках оценочного исследования отношения и удовлетворенности относительно государственной программы стажировки, проведена встреча фокус-группы с представителями вузов через электронную платформу Zoom.
Цель программы - стажировка студентов и выпускников в государственных учреждениях, где они имеют возможность получить практический опыт, необходимый государственному служащему для повышения конкурентоспособности на рынке труда.
На встрече был задан ряд вопросов, представители Университета высказали интересные мнения и предложения. Представители Государственного Бюро одобрили рекомендации и выразили готовность относительно осуществления определенных изменений с целью эффективной реализации программы стажировки.
детальноОнлайн-встреча с Леваном Жвания, руководителем Службы по связям с местным самоуправлением Квемо Картли
детальноФорум по трудоустройству студентов и выпускников 2024 г.
18 марта 2024 года в 12:00 в Тбилисском гуманитарном университете состоится форум по трудоустройству студентов и выпускников. В качестве работодателей на форуме...